KONST / Litografier / Färglitografi 15036064
nr 1503 6064
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
"Junifragment". Signerad, färglitografi, daterad 1979, numrerad 39/360. Bildmått: 30x42 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Kondition: trasigt glas
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:26:42
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg